نتیجه طراحی خوب تنها زیبایی نیست

نتیجه طراحی خوب، تنها زیبایی نیست
در کشور ما زیبایی همیشه آخرین الویت را دارد. اگر بودجه برسد، اگر زمان داشته باشیم و یا اگر مجبور شویم، شاید به فکر زیبایی و یا طراحی یک رابط کاربری (UI) مناسب باشیم. نه فقط در حوزه وب، بلکه از شهرسازی گرفته تا صفحه بندی، زیبایی به چشم نمیخورد. اما آیا چنین مساله‌ ای اهمیت دارد؟ برای شما محتوا مهمتر است یا نحوه بیان آن؟

تصور کنید مطلب مربوط به عنوان روی جلد را در داخل مجله پیدا نمی کنید، گوشه های ناقص خانه و یا محل کارتان شما را مجبور به چیدمانی با تولید فضای مرده می کند، اینکه ندانید در برخی فیلدهای یک فرم بانکی چه اطلاعاتی بنویسید و یا اینکه نمی دانید تبلیغاتی که در خیابان می بینید مربوط به چه محصولی است.


در مدتی که به شکل حرفه ای طراحی می کنم، نظرهای متفاوتی درباره لزوم طراحی شنیده ام، از “UI فقط یک بهانه برای نمایش Backend هست” گرفته تا اینکه “طراحی خوب می تواند ایرادات پشت پرده را پنهان کند.”

به طور خلاصه می توان نتیجه گرفت:

“درک درستی از طراحی خوب در کشور ما وجود ندارد”

طراحی خوب مانند بیانی شیرین و قابل درک از یک مطلب است، علاوه بر زیبایی، استفاده را آسان کرده و ذهن کاربر را آرام نگاه می دارد. اما طراحی بد به همه ضرر می رساند و این باور اشتباه که هزینه برای طراحی خوب فایده ای ندارد، نگران کننده است.

فرض کنید یک سامانه برای ثبت نام در آزمونی طراحی شده که عضویت در آن در حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد. اگر ۱۰۰،۰۰۰ کاربر برای ثبت نام در نظر بگیریم، نزدیک به ۱۷،۰۰۰ ساعت مجموع زمان گرفته شده از این افراد است.

حال فرض کنید که اصول طراحی برای این سامانه را درنظر نگرفته ایم، مانند:

  • عدم رعایت بخشش (بعدا این اصل را در مقاله ای جداگانه توضیح می دهم.)
  • جایگذاری اشتباه فیلدها که موجب افزایش زمان پر کردن فرم و در نهایت منقضی شدن Session کاربر شده و او از ابتدا مجبور به پر کردن فرم می شود.
  • نمایش نادرست و یا عدم نمایش Validation که کاربر را وادار به آزمون و خطا می کند.
  • عدم وجود راهنما و یا دسترسی به اطلاعات لازم (مانند چگونگی وارد کردن شماره تلفن)
  • استفاده از رنگهای نامناسب که چشمان کاربر را خسته و درصد خطا را بالا می برد.
  • عدم پشتیبانی از مرورگرهای به روز و مدرن (مانند اکثر وب اپلیکیشن های ایرانی که شما را مجبور به استفاده از IE می کنند)
  • درنظر نگرفتن راست‌چین و چپ‌چین بودن فیلدها و به‌ هم ریختگی آنها هنگام استفاده دو زبانه (مانند فیلد نام کاربری)
  • نمایش بی سلیقه فرمهای طولانی و خسته شدن کاربر
  • … و بسیاری دیگر

نتیجه این طراحی نامناسب سردرگمی کاربر و در نهایت طولانی شدن روال عضویت می شود. اگر زمان صرف شده برای پر کردن فرم را به جای ۱۰ دقیقه، ۲۰ دقیقه در نظر بگیریم، همه چیز دوبرابر می شود، در مجموع ۳۴،۰۰۰ ساعت از کاربران زمان خواهد گرفت (یعنی ۱۷،۰۰۰ ساعت اضافه) که باعث تلف شدن وقت کاربران، افزایش هزینه برق، افزایش ترافیک مصرفی اینترنت، پیدایش تماس های تلفنی کاربران به همدیگر برای کمک گرفتن، درخواست های اضافی به سرور و غیره می شود.

طراحی، صرفا زیبایی و استفاده از جلوه های بصری نیست، بلکه یک مسولیت بسیار مهم برای ارایه ای درست از تلاش تمامی نیروهای درگیر در پروژه است.

آیا همچنان باور دارید که طراحی خوب یک انتخاب است؟

طراح رابط و تجربه کاربری (UI/UX)، توسعه دهنده وب و همچنین گرافیست سارینا. فرزان بالکانی از سال ۱۳۸۴ طراحی وب را در کنار طراحی گرافیک و ساخت انیمیشن شروع کرد.